آموزش غیر فعال کردن تصحیح خودکار در اندروید
تاریخ انتشار:۱۴:۵۵ ۱۴۰۰/۳/۲۶

آموزش غیر فعال کردن تصحیح خودکار در اندروید


تصحیح خودکار یکی از ویژگی‌های کیبورد تلفن‌ هوشمند است که در عین مفید بودن، می‌تواند آزاردهنده باشد. در این مقاله توضیح خواهیم داد که چگونه تصحیح خودکار کیبورد را برای دستگاه اندرویدی غیر فعال کنید.
حتی اگر با اصطلاح تصحیح خودکار (Autocorrect) آشنا نباشید، احتمالاً تاکنون آن را تجربه کرده‌اید؛ وقتی در حال تایپ کردن با تلفن یا تبلت هستید و کیبورد بدون اجازه‌ی شما، ورودی را به‌طور خودکار تصحیح می‌کند؛ یعنی قابلیت تصحیح خودکار در دستگاه شما فعال است.


قابلیت تصحیح خودکار همیشه آزاردهنده نیست و می‌تواند در مواقعی که کلمه‌ای را اشتباه تایپ کرده‌اید، با تصحیح آن به شما کمک کند و سرعت تایپ را بالا ببرد؛ اما این مورد فقط زمانی صادق است که تشخیص املای غلط کلمه، به‌موقع باشد و کیبورد به‌طور خودکار، کلمه‌ی تایپ‌شده‌ی مورد نظر شما را با کلمه‌ی دیگری جایگزین نکند. متأسفانه در بسیاری از اوقات، تصحیح خودکار کلمات را به‌گونه‌ای اصلاح می‌کند که شما نمی‌خواهید؛ اما خبر خوب این است که می‌توانید این قابلیت را خاموش کنید و برای همیشه از دست تشخیص اشتباه آن رها شوید.


در این مطلب آموزشی، روش خاموش کردن تصحیح خودکار در گوگل جی‌بورد و صفحه‌کلید پیش‌فرض سامسونگ در تلفن‌های هوشمند گلکسی را پوشش خواهیم داد. این مطلب یک آموزش ساده برای کسانی است که با اندروید آشنایی کافی ندارند.


خاموش کردن تصحیح خودکار در جی‌بورد


برای خاموش کردن تصحیح خودکار در کیبورد گوگل ابتدا باید وارد تنظیمات دستگاه اندرویدی خود بشوید. همان‌طور که می‌دانید، با پایین کشیدن صفحه گوشی و لمس آیکون چرخ‌دنده می‌توانید به صفحه تنظیمات دسترسی پیدا کنید. اکنون از میان گزینه‌های موجود، گزینه‌ی System را لمس کنید.


خاموش کردن تصحیح خودکار در  صفحه‌کلید جی‌بورد
پس از ورود به system گزینه Languages & Input را لمس کنید.


در زیر بخش Keyboard باید گزینه On-screen Keyboard را انتخاب کنید.خاموش کردن تصحیح خودکار در  صفحه‌کلید جی‌بورد
برای باز کردن تنظیمات جی‌بورد باید Gboard را انتخاب کنید.خاموش کردن تصحیح خودکار در  صفحه‌کلید جی‌بورد
از تنظیمات کیبورد گوگل وارد Text Correction شوید.خاموش کردن تصحیح خودکار در  صفحه‌کلید جی‌بورد
گزینه‌ی Auto-Correction را غیر فعال کنید.خاموش کردن تصحیح خودکار در  صفحه‌کلید جی‌بورد
به همین سادگی قابلیت تصحیح خودکار در جی‌بورد غیر فعال خواهد شد.


خاموش کردن تصحیح خودکار در کیبورد سامسونگ


برای خاموش کردن تصحیح خودکار در کیبورد سامسونگ گلکسی ابتدا باید وارد تنظیمات گوشی سامسونگ بشوید. همان‌طور که می‌دانید، با پایین کشیدن صفحه گوشی و لمس آیکون چرخ‌دنده می‌توانید به صفحه تنظیمات دسترسی پیدا کنید.


از منوی تنظیمات به General Management برویدخاموش کردن تصحیح خودکار در کیبورد سامسونگ
گزینه Samsung Keyboard Settings را انتخاب کنید.خاموش کردن تصحیح خودکار در کیبورد سامسونگ
اکنون تنها کاری که باید انجام دهید، غیر فعال کردن گزینه Predictive Text است.خاموش کردن تصحیح خودکار در کیبورد سامسونگبا این کار دیگر صفحه‌کلید، کلمات تایپ‌شده‌ را پیش‌بینی و تصحیح نمی‌کند و از این به بعد خودتان باید هوشیار باشید و اشتباهات تایپی‌ را تصحیح کنید.منبع:zoomit


نظر به مطلب
نام:  
ایمیل:
متن:  500 حرف دیگر میتوانید تایپ کنید
کد امنیتی: 76791